aktualności

Puls Biznesu o GdziePoLek.pl

2015-06-12


Puls Biznesu zamieścił całostronicowy artykuł Aliny Treptow na temat GdziePoLek.pl, pierwszego start-upu Goldenberry. Aplikacja pozwala pacjentom znaleźć potrzebne im od zaraz leki w stacjonarnych aptekach.

Serwis od miesiąca jest otwarty dla potrzeb testów, ale artykuł Pulsu stał się pierwszą prezentacją projektu szerszej publiczności.

Pomysł na usługę został zainspirowany szeroko komentowanymi brakami leków w aptekach, które wynikają z kilku przyczyn - między innymi legalnego i nielegalnego eksportu leków na Zachód, oraz niskich marż, które sprawiają, że aptekom nie opłaca się utrzymywać wysokich stanów. Z drugiej strony, z powodu zakazu reklamy, nawet punkty dobrze zaopatrzone nie mają jak zakomunikować tego faktu pacjentom.

Artykuł o GdziePoLek w Pulsie Biznesu - Maciej Jakubczyk, Arkadiusz Poński

Artykuł z 11 czerwca 2015

Goldenberry rozpoczęło pracę nad projektem w połowie 2014 roku, samodzielnie tworząc zarówno koncepcję biznesową, jak i technologię.

Stworzoną specjalnie na potrzeby GdziePoLek spółką zarządza Maciej Jakubczyk i Arkadiusz Poński. Obaj są członkami zespołu Goldenberry z wcześniejszym doświadczeniem w projektach dla branży medycznej, w tym stworzenia od podstaw największego rozwiązania e-commerce dla usług medycznych, oraz rozwoju głównych systemów medycznych.

 

Informacje:

Artykuł w wersji elektronicznej (wymaga prenumeraty): http://pulsbiznesu.pb.pl/

Adres projektu: https://www.gdziepolek.pl/

Kontakt z GdziePoLek: kontakt@gdziepolek.pl

 

Wcześniejsze wiadomości:

Najnowsze

E-recepta na GdziePoLek

Jun 3, 2020

Nasz startup, GdziePoLek.pl, obsługuje teraz około 2 mln pacjentów miesięcznie i współpracuje z prawie 1500 aptek. Teraz dodaliśmy także pierwszą niezależną usługę dla sprawdzania e-recept.  

Goldenberry jest współzałożycielem Polskiej Izby Informatyki Medycznej

Oct 5, 2015

Izba łączy podmioty medyczne oraz dostawców technologii, które są potrzebne dla sprostania nowym operacyjnym i prawnym wyzwaniom, na przykład w obszarze elektronicznej dokumentacji medycznej.  

Awanse

Aug 13, 2015

Justyna Dubrawska oraz Maciej Jakubczyk zostali właśnie promowani na poziom Associate.  

Puls Biznesu o GdziePoLek.pl

Jun 12, 2015

Puls Biznesu zamieścił całostronicowy artykuł Aliny Treptow na temat GdziePoLek.pl, pierwszego start-upu Goldenberry. Aplikacja pozwala pacjentom znaleźć potrzebne im od zaraz leki w stacjonarnych aptekach.